Kiss Hády : Akce

Rádio online Studio online

Právě hraje:


DOPRAVA NEW CLOSE

Playlist > Napište nám >

1. Ples pro Fenix

1. Ples pro Fenix

Rádio Kiss Hády se stalo mediálním partnerem skvělé iniciativy brněnské neziskové organizace @pcfenix.cz , která se 22. dubna rozhodla uspořádat historicky první benefiční Ples pro Fenix . Na pár minut jsme odchytili ředitele ParaCENTRA Fenix Michala Odstrčila a zeptali se ho,
na co se můžete těšit.

Proč jste se rozhodli uspořádat zrovna ples?

MO: Za těch uplynulých dvanáct let, co naše organizace funguje, jsme pořádali nespočet akcí pro naše klienty i veřejnost. Pravidelně jsme však naráželi na skutečnost, že pokud se chce jít člověk na vozíku pobavit do společnosti, zejména v plesové sezóně, tak v Brně nemá kvůli bariérovosti moc možností. Zcela přirozeně nám hned naskočila otázka: Co kdybychom uspořádali bezbariérový ples? Tahle myšlenka se objevila už před několika lety, ale v té době jsme si na organizace tak velké akce ještě netroufli. Nicméně asi v polovině minulého roku jsme naznali, že je na čase ples uspořádat a když už, tak ve velkém stylu.

Říkáte ve velkém stylu. Co si pod tím mohou hosté Plesu pro Fenix představit?

MO: V první řade je ples bezbariérový a vzhledem ke kapacitě sálu Hotelu Voroněž (cca 450 lidí) se bude jednat o jistě největší bezbariérový ples v Brně. Nad plesem mimo jiné převzal záštitu primátor města Brna Petr Vokřál. Dále je pro hosty připravený opravdu nabitý program. Máme domluvené dvě skvělé kapely, několik tanečních vystoupení, hodnotnou tombolu, velmi bohaté pohoštění včetně degustace vín a samozřejmě nesmím zapomenout na zlatý hřeb večera - benefiční dražbu uměleckých děl.

Benefiční dražbu?

MO: Ano. Oslovili jsme několik umělců primárně z Brna a okolí. Nakonec jsme získali šest překrásných uměleckých děl, mezi nimi i sošku od známého brněnského sochaře Jaromíra Garguláka a například obraz od malíře Libora Jaroše. V dražbě se objeví také sada luxusních ručně vyráběných šperků od klientky naší organizace Marty Pantůčkové. Dalším velmi zajímavým úlovkem do dražby je zapečetěná láhev s drinkem namíchaným exkluzivně pro Ples pro Fenix. Za tento počin vděčíme gentlemanům - panu Vlachynskému a Vališovi (pozn.: majitelé Baru, který neexistuje, Super Panda Circus a 4pokoje). V neposlední řadě bude předmětem dražby také fotbalový dres Petra Švancary z jeho proslulé rozlučky s kariérou Za Lužánkami. Petr se navíc ujal role licitátora a bude dražbu také moderovat.

Kam poputují získané peníze?

MO: Veškerý případný zisk půjde na podporu činnosti ParaCENTRA Fenix. Akce je zcela v naši režii, takže máme na 100 % zaručeno, že jakýkoliv výtěžek půjde přímo našim klientům, ať už se bude jednat o pořízení nových rehabilitačních pomůcek nebo financování provozu organizace.

Je ještě něco, co byste chtěl dodat?

MO: Určitě, že jsou všichni zváni. Zbývá ještě pár volných vstupenek a budeme velice rádi, pokud se na ples dostane co nejvíc lidí, kteří poznají nás, naše klienty i příznivce ParaCENTRA Fenix a pochopí, proč a pro koho to vlastně všechno děláme.

Více informací o Plesu pro Fenix naleznete na FB stránkách @Ples pro Fenix a na webu www.plesprofenix.cz

evden eve nakliyat evden eve taşıma eşya depolama ofis tasima evden eve nakliyat kadikoy evden eve nakliyat evden eve nakliyat