Kiss Hády : Akce

Rádio online Studio online

Právě hraje:

JONAS BLUE & RAYE
BY YOUR SIDE

Playlist > Napište nám >

Gastro Hockey Cup 2017 – hokejový turnaj kuchařských mistrů

Gastro Hockey Cup 2017 – hokejový turnaj kuchařských mistrů

Gastro Hockey Cup 2017 – hokejový turnaj kuchařských mistrů

Kdyby do Brna přijel michelinský hodnotitel v neděli 26. února 2017, zřejmě by zase rychle odjel – hladový a naštvaný – a o město by dalších deset let žádný zahraniční gurmán ani nezavadil prstem v mapě. Jak to? Protože v tento den vymění borci z nejlepších brněnských restaurací rondony za dresy, pánve za brusle a nože za hokejky. Nebudou mezi sebou soupeřit o hostovu přízeň, rozhodčím jim tentokrát nebude Maurerův výběr, ale černobíle pruhovaný pán s píšťalkou. Ano, poslední únorová neděle bude patřit třetímu ročníku akce s názvem Gastro Hockey Cup 2017!

Gastro Hockey Cup je turnaj, který založil šéfkuchař restaurace RYNK David Viktorin. „Uvažoval jsem o způsobu, jak by se dala zrealizovat zdánlivě jednoduchá, ale ve skutečnosti téměř nemožná věc – aby se v jeden den na jednom místě potkali kuchaři a personál brněnských restaurací. Díky tomu, že jsme skoro pořád zavření v kuchyni, nemáme prakticky šanci se s kolegy z jiných restaurací setkat, popovídat si a pochlubit se tím, co se nám povedlo,“ vysvětluje David Viktorin, jak ho napadlo uspořádat hokejový turnaj týmů složených výhradně z brněnských „dělníků gastronomie“.


Gastro Hockey Cup se bude konat v neděli 26. února 2017 na Kluzišti Kraví Hora. Začátek akce je v 10 hodin. O pohár bude soupeřit osm týmů složených nejen z brněnských kuchařů a číšníků.. Vedle týmů restaurací Borgo Agnese, Pavillon, Koishi, RYNK a Valoria své hokejové umění předvedou také Vinaři z Moravy, olomoucký Entrée Restaurant a Culinary Prague Team složený z výběru pražských šéfkuchařů. Jako čestný host se Gastro Hockey Cupu zúčastní první dáma brněnské gastronomie, paní Jitka Lempartová.


Pro návštěvníky je v ceně vstupenky připraveno bohaté občerstvení, které připraví zástupci zúčastněných týmů. Fanoušci se také mohou těšit na bohatou tombolu, v níž budou například vouchery na návštěvu restaurací a další atraktivní ceny. Turnajem bude moderátorsky provázet herec Tomáš Matonoha a Rádio Kiss Hády.

Výtěžek z turnaje bude věnován na dětskou chirurgii Fakultní dětské nemocnice Brno. Vstupné je 300 Kč, děti mají vstup zdarma.

Turnaj se hraje systémem každý s každým. Podle získaných bodů hrají 3. a 4. tým o bronz a 1. a 2. o pohár. Jeden zápas trvá 2 x 7 minut (bez přestávky). Na ledě budou na každé straně 4 hráči (bez brankáře, s malými brankami). Na dodržování pravidel budou dohlížet profesionální rozhodčí.


„Těšíme se na to, že si užijeme spoustu zábavy, a zveme všechny, koho baví brněnská gastronomie, aby přišli. Pobavíme je tentokrát trochu jinak, i když dobré jídlo chybět rozhodně nebude,“  Gastro Hockey Cup 2017

Facebook