Kiss Hády : Akce

Rádio online Studio online

Právě hraje:

MASTERBOY
PORQUE TE VAS

Playlist > Napište nám >

Šéfe, zjemni!!!

Šéfe, zjemni!!!

Víte, že 68% lidí, se u svého šéfa pravidelně setkává s projevem drsnosti?

Být respektovaným a zároveň oblíbeným šéfem je jedna z nejtěžších disciplín. Majitelé podniků a vedoucí týmů se často zaměřují na výsledky a efektivitu práce natolik, že zapomínají na dobro svých zaměstnanců. Ti by si přáli schopného a férového šéfa, ale často narazí na despotické a neetické jednání. Průzkum „Jací jsou čeští šéfové?" společnosti McGuffin s.r.o. vypracovaný pro značku Milka ukázal, že 68 % zaměstnanců se pravidelně u svých nadřízených potýká s projevy drsného chování, 48 % výrazně drsného jednání a 78 % z nich si pak jeho následky nosí s sebou domů.

A jak je tomu u vás? Zhoršil se vám milostný život? Spíte špatně? Jste ve stresu? Je potřeba s tím něco dělat! Celorepublikový průzkum na téma: "Jací jsou češi šéfové" prokázal, že opravdu máme co vylepšovat! A protože věříme, že čokoláda MILKA, dokáže zjemnit i toho největšího drsňáka, zrodil se projekt: "šéfe zjemni!"

Cílem je zapojit co nejvíce lidí v Čechách a na Slovensku a společnými silami zjemnit drsné šéfy, protože jsou to právě šéfové, kteří mohou ve výsledku udělat svět jemnějším. A i kdyby se nám podařilo zjemnit jen jednoho, stálo by to za to.

Tak co, přidáte se k nám? Pojďme společně zjemnit naše šéfíky! Jak se zapojit? Klikněte zde!

Informace z průzkumu:

Ženy a starší muži ve vedoucích pozicích jsou vnímáni více kriticky:

Nejhůře hodnocenými vlastnostmi šéfů je lhaní, manipulace, podvádění a ponižování. Od vedoucích očekáváme etické jednání, férovost, motivaci, poctivost a dnes leckdy podceňovanou profesionalitu. Lidský šéf, který dokáže i pochválit a za svou firmu se prát - to je ideál.

„Na obhajobu nadřízených je třeba zmínit, že často nejsou hodnoceni spravedlivě. Šéfům ženám jsou častěji než mužům přičítány drsné vlastnosti související s emocionální nestabilitou. Rovnítko mezi slovy žena a hysterka tak nabírá nepříjemných rozměrů."

Kam za jemnějšími šéfy:

Slováci mají statisticky významně tvrdší šéfy než Češi. Zvláštní je, že mezi pohlavími se hodnocení vedoucích výrazně neliší. Rozdíl lze pozorovat v úrovni vzdělání dotázaných. Jednoduše - čím vzdělanější zaměstnanec, tím pozitivněji hodnotí své nadřízené.

Nejdrsnější šéfy v Česku mají kraje Liberecký, Královéhradecký a Plzeňský. Za nejjemnějšími nadřízenými utíkejte na Pardubicko, na Vysočinu nebo do Ústí.


Video