Kiss Hády : Archiv článků

Rádio online Studio online

Právě hraje:

POETIKA
KAŽDOU VTEŘINOU

Playlist > Napište nám >

Novoroční ohňostroj nad brněnským Špilberkem + muzika na Kiss Hády

Z programu na neděli 1. ledna 2012 si vybere každý:

Každoročně zve město Brno své občany i návštěvníky do svátečních ulic a náměstí první den roku. První leden 2012 bude již počtvrté novoročním setkáváním lidí v moravské metropoli při komponovaných akcích NOVOROČNÍ BRNO - PF 2012.

Už od 9 hodin se budou v centru Brna sjíždět brněnští cyklisté a jejich příznivci. V 10 hodin odstartuje z náměstí Svobody cyklistická jízda Brnem, kterou tradičně pořádá TJ Favorit Brno. Cíl jízdy bude na Brněnské přehradě. „Brněnské poledne" v 11 hodin bude patřit koncertnímu troubení z věže Staré radnice v podání Moravských žesťů.

Od 14 hodin budou otevřeny za novoroční zvýhodněné vstupné Brněnské podzemí na Zelném trhu, výstava Beatlemánie v Moravském zemském muzeu a po rekonstrukci nově otevřená Hvězdárna a planetárium Brno s moderním exploratoriem. Ten, kdo v této době navštíví Mendelovo muzeum a baziliku Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově nám., může poznat badatelskou práci velikána genetiky, ale také si vychutnat majestátnou atmosféru historické baziliky. Návštěvníci si zde prohlédnou nejen tradiční betlém, ale i jeho virtuální podobu připravovanou v kapli baziliky pomocí projekce s Městským divadlem Brno. Ještě před jedním z vrcholů novoročních programů se uskuteční od 16 hodin ve starobrněnské bazilice novoroční mše svatá.

Největší zájem návštěvníků přiláká novoroční ohňostroj v 18 hodin nad brněnskou dominantou - hradem Špilberk. Novoroční ohňostroj 2012 je věnován tematicky Gregorovi Johannovi Mendelovi při příležitosti 190. výročí od jeho narození. Zahájí tak seriál akcí věnovaných světově známé osobnosti působící v Augustiniánském opatství při výzkumech v oblasti genetiky. Stejně jako při mezinárodní přehlídce ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS (probíhá v Brně od roku 1998) bude hudební doprovod ohňostroje živě vysílán z Rádia KISS Hády na frekvenci 88,3 FM. Stačí tedy najít v Brně 1. ledna včas své výhledové místo na hrad Špilberk, naladit si na mobilním přijímači příslušnou frekvenci a od 18 hodin sledovat novoroční ohňostrojné kresby na brněnské obloze provázené hudbou.

Doporučená místa pro sledování ohňostroje jsou například Mendlovo náměstí, Žlutý kopec, Kraví hora a další místa s viditelností hradu Špilberk.

 

Program na Nový rok 2012 vyvrcholí slavnostním Novoročním koncertem Filharmonie Brno v Janáčkově divadle. Brněnská filharmonie připravila pod vedením dirigenta Aleksandra Markoviče koncert „KDO JE IVICA STRAUSS".

Novinkou letošního 4. ročníku pořadu Novoroční Brno - PF 2012 bude slosování novoročních vstupenek z vybraných programových míst o zajímavé věcné ceny partnerů akce. Více informací

 


Fotogalerie

evden eve nakliyat evden eve taşıma eşya depolama ofis tasima evden eve nakliyat kadikoy evden eve nakliyat evden eve nakliyat